icon facebook instagram icon
Vyhledat
Vyhledat
Mezinárodní den archeologie  2021

Mezinárodní den archeologie 2021

sobota 16. 10. 2021 / 10 - 18 hod / hlavní budova ZČM 

Zajímá Vás, jak barevný byl svět lidí v pravěku? Na co všechno barvy používali a kde je brali? Tušíte, co vznikne z kousku hlinky a trochu vody? Chcete vědět, čím lze vyprat i bez pomoci pracího prášku či kostky mýdla? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete na dalším ročníku již tradičního Mezinárodního dne archeologie, který se bude konat v prostorách Západočeského muzea v Plzni dne …

Přijďte se podívat a možná zjistíte, že život v dávných dobách byl mnohem barevnější, než si dnes představujeme. Připravena bude i řada dalších aktivit, které vám umožní blíže se seznámit se životem našich dávných předků. V Ateliéru si budete moci vyzkoušet tkaní ozdobných pásků na tzv. karetkách, v expozici Archeologie zase drcení obilí na autentických kamenných mlýnech. A v expozici Historie Vás třeba zláká možnost zkusit si tisk na dřevěném knihtiskařském lisu.

Vstup na program a do expozic Pohledy do minulosti Plzeňského kraje (expozice Archeologie a Historie) a Plzeňská městská zbrojnice je od 10 do 18 hodin volný.

 

MDA 2021