Facebook instagram Youtube Spotify
Vyhledat
Vyhledat
facebook
instagram
youtube
podcasty
Ozdoby dávné doby

Ozdoby dávné doby

Vydejte se s námi na poutavou procházku tisíce let starými pravěkými ozdobami a jejich výrobními technologiemi. Vstupte do dávných časů a vyrobte si vlastní šperk. A pokud vyluštíte krátký kvíz, odnesete si i drobnou odměnu. Tak neváhejte a přijďte s celou rodinou. Ženy se pokochají krásou nádherných ozdob, muži řemeslným uměním předků, děti se pobaví v interaktivní části výstavy. Vystavené mimořádné artefakty Vás přesvědčí, že škála surovin a tvarová variabilita ozdob byla v pravěku nepřeberně pestrá. A nezapomněli jsme ani na významnou roli textilu. Součástí výstavy je volná rekonstrukce významného dětského keltského hrobu, workshopy a edukační program pro školy.


Doprovodné programy  

Workshopy

so  11/09   10.00 hod.   Kostěné ozdoby 
so  18/09   10.00 hod.   Kamenné ozdoby 

Délka kurzů: 2 hod. / maximální počet účastníků: 6 osob / vstupné: 60 Kč/os.

Přihlášky a informace na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Program pro žáky ZŠ a SŠ 

Pravěké šperky – krása, magie, moc     

1. 2. – 28. 9. 2021 / út – pá  10.00 – 13.00 hod. / délka programu: 90 min. / cena: 50 Kč/žák

Program představí žákům ZŠ, SŠ a veřejnosti pravěké ozdoby a šperky nejen z hlediska estetického, ale také z hlediska praktického, jako reprezentativní předměty (atributy moci), jako odznaky společenského postavení či příslušnosti k určité společenské vrstvě i jako magické a symbolické artefakty. Důraz je kladen zejména na rozvoj časové a prostorové představy a empatie žáků, který jim umožní lépe proniknout k pochopení historických jevů a dějů.    

V případě zájmu je nutné se objednat předem!
Přihlášky a informace: Mgr. Denisa Brejchová, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 378 370 123, 778 429 480 

 

 

ozdoby davne doby plaMédia